Pierogi Polskie - Terapia Motoryki Małej

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 148,00 zł 148.00
ilość szt.

Opis

Polskie Pierogi to pomoc terapeutyczna do treningu umiejętności precyzyjnych takich jak przenoszenie, przesypywanie, wyławianie, nabieranie, sortowanie. Nasze Pierogi pomogą Ci w przygotowaniu dziecka do samodzielnego wykonywania wielu zadań, będących stałym elementem życia codziennego.

Zastanawialiście się kiedyś jak wiele takich czynności wykonujemy i robimy to zupełnie automatycznie?

Jako dzieci musieliśmy się tego nauczyć - opanować chwyt, wykonać odpowiedni ruch dłoni, nadgarstka, przedramienia. Generalnie zaplanować krok po kroku całą czynność, którą teraz wykonujemy bez zastanowienia. Wymagało to od nas wielu żmudnych prób. Każde dziecko rozwija się w trochę inny sposób. Jednemu przychodzi to łatwo, innemu dziecku sprawia to sporą trudność. Zapięcie guzika, suwaka, napy nie dla wszystkich jest bezproblemowe. A repertuar podobnych czynności u małego dziecka jest dużo szerszy – wiązanie butów, nakładanie pasty do zębów, składanie ubrań itp.

Warto więc wspomóc dzieci w opanowaniu tych jakże potrzebnych w życiu umiejętności, po to by stały się bardziej samodzielne, a co za tym idzie bardziej pewne siebie.

Jak to robić? Życie domowe, rodzinne dostarcza nam wiele takich okazji – nalewanie zupy chochlą z misy do talerza, wsypanie łyżeczki cukru do herbaty mamy, wymieszanie sałatki dwoma widelcami. Dzieci najlepiej przyswajają informacje i uczą się nowych sprawności w warunkach naturalnych, a także w trakcie zabawy. 
Świetnie sprawdzi się do takiej nauki nasz nowy produkt "Polskie Pierogi" z serii: Terapia motoryki małej. 
W zestawie "Polskie Pierogi" znajdziecie 3 pierogi wykonane z płótna bawełnianego surowego, niebarwionego i niezmiękczanego, w 3 wersjach zadaniowych:

  • pieróg na suwak

  • pieróg na napy

  • pieróg na guziki 

Zestaw sprzedawany jest w firmowym pudełku z logo i opisem zawartości oraz danymi sprzedawcy. Guziki i napy są plastikowe, średnica pieroga waha się w granicach 27-28 cm. Pierogi można prać w pralce, w niskiej temperaturze.

Dodatkowo w każdym zestawie znajdują się standardowo 3 różne narzędzia do manipulacji oraz 3 rodzaje dodatków  do transferowania. W domu zapewne mamy takie dodatki, mogą to być - klocki lego, klamerki, drewniane kulki, guziki, kamyki, pompony, które mają na celu wzbudzić ciekawość dziecka, pomóc w odpowiednim ułożeniu dłoni. Korzystanie z różnych narzędzi to gimnastyka dla dłoni. Każde z nich wymusza inne ustawienie nadgarstka i palców względem siebie. 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

22 maja 2020

Jeden z ulubionych zestawów do ćwiczeń motoryki małej, który wykorzystuje na zajęciach z terapii ręki. Dzieci go uwielbiają, i chętnie ćwiczą swoje rączki. Doskonała jakość, bardzo porządne wykonanie. Polecam.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony