Ptaki Polskie - układanka lewopółkulowa

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 16 dni
Cena: 323,00 zł 323.00
ilość szt.

Opis

 

Ptaki Polskie to pomoc terapeutyczna stymulująca procesy zachodzące w lewej półkuli mózgu takie jak: funkcje językowe (czytanie i pisanie, mowa i jej rozumienie), myślenie analityczne, proces rozumowania, zdolność rozpoznawania przedmiotów za pomocą dotyku, oraz programowanie motoryczne.

Lewa półkula odpowiada także za odczuwanie emocji pozytywnych i tych bardziej złożonych.

Ćwiczymy lewą półkulę i jednocześnie motorykę.

Zestaw bezsprzecznie zalicza się do kategorii układanek lewopółkulowych, natomiast w równym stopniu wspomaga i poprawia funkcje motoryczne dziecka.

Motoryka duża dotyczy ruchów całego ciała, natomiast motoryka mała to drobne ruchy rąk, dłoni i palców podczas czynności wymagających precyzji. Właściwy poziom rozwoju motoryki dużej, z którym wiąże się wzmocnienie dużych grup mięśniowych, nabycie koordynacji ruchowej, wzrokowo-ruchowej i słuchowo ruchowej pozwala na rozwój motoryki małej dziecka.

Zestaw Ptaki Polskie pełni także funkcję dydaktyczną – prezentuje informacje o 4 polskich ptakach takich jak Gil, Strzyżyk, Sikorka – Modraszka, Rudzik w formie edukacyjnej broszury załączonej do zestawu. Zawarte są w niej informacje o wyglądzie, ubarwieniu, zwyczajach i różne ciekawostki z ich życia. Dodatkowo udostępniamy, na stronie naszego sklepu pod opisem produktu, pliki z odgłosami jakie wydają ptaki z naszego zestawu.

 

Jak korzystać z zestawu Ptaki Polskie?

 1. Dziecko układa ptaki w ustalonej kolejności, dopasowując do nich odpowiednie jaja zgodnie z kartą wzoru.

 2. Dziecko układa przed sobą podstawki/obręcze w szeregach 2x3 lub 3x3 i umieszcza na nich, za pomocą szczypiec nożycowych, kolorowe jaja odwzorowując układ z karty wzoru.

 3. Dziecko tworzy szereg z ptaków i kolejno nakłada jaja drewnianą łyżką, zgodnie z kartą wzoru. Ptaki na brzuchach mają specjalne wybrania, w których jaja leżą stabilnie.

 4. Zabawa ruchowa / Zabawa na punkty
  Dziecko wybiera jednokolorowe jaja (bez wzoru) i wkłada je do drewnianej miseczki dołączonej do zestawu. Następnie dopasowuje kolor jaja do koloru ptaka i układa je na jego brzuchu. Pustą miseczkę ustawia kilka metrów dalej od miejsca w którym leżą ptaki.

  Zadaniem dziecka jest przeniesienie wszystkich, 4 jaj, z miejsca startu do miejsca, w którym stoi miska (gniazdo) i włożenie ich do miski. Dziecko wykonuje to zadanie trzymając ptaka za ogon. Zadanie jest wykonane i nagrodzone 1 punktem wówczas gdy jajo podczas drogi nie spadnie z ptaka. Maksymalnie można zdobyć 4 punkty (za wszystkie 4 ptaki). W zabawie może uczestniczyć kilka osób – bez ograniczeń wiekowych.

 5. Zabawa dźwiękowo – ruchowa / Zabawa na czas - „Śpiesz się ptaszku”
  W tym zadaniu korzystamy z nagrania śpiewu ptaków załączonego pod produktem jako plik do pobrania (4 ścieżki dźwiękowe). Rodzic/opiekun informuje czyj śpiew za chwilę dziecko usłyszy - spośród czterech ptaków - gila, strzyżyka, sikorki czy rudzika. W czasie odtwarzania wybranej ścieżki dźwiękowej zadaniem dziecka jest wybranie wskazanego ptaka, dopasowanie do niego jaja i doniesienie go do miski (gniazda) trzymając za ogon ptaka.
  Ćwiczymy tu motorykę małą i dużą, koncentrację uwagi, planowanie ruchu, koordynację.

 6. Zabawa dźwiękowo – ruchowa - „Ptaki lecą do gniazda”
  W tym scenariuszu możemy zabawę prowadzić z jednym dzieckiem, dwoma lub czworgiem dzieci. Dzieci wybierają ptaka dopasowują do niego odpowiednie jajo i ustawiają się w miejscu startu. Zadaniem dziecka jest doniesienie swojego ptaka do gniazda (miski) . Nie jest to łatwe gdyż ptak może lecieć tylko wtedy gdy słychać śpiew ptaków lub inną dowolną muzykę. W chwili gdy cichnie śpiew ptaków - dziecko musi zatrzymać się nieruchomo i utrzymać jajo na ptaku. Dziecko, które nie zatrzyma się na czas lub któremu spadnie jajo musi wrócić na miejsce startu.


Skład:

 • 4 kolorowe ptaki z filcu i drewna
 • 10 ozdobnych malowanych jaj
 • woreczek bawełniany
 • Drewniana miseczka
 • szczypce nożycowe drewniane
 • 10 obręczy pod jajka
 • łyżka drewniana
 • 20 dwustronnych kart do odwzorowywania
 • 2 podstawki pod jajka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony