Szablony do Rysowania - Cyfry

Dostępność: brak towaru
Cena: 160,00 zł 160.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Kargulek
Kod produktu: CB70-996F4

Opis

Szablony to okazja do zabawy na co dzień. Dziecko może zrobić prosty obrys ramki, potem obrysować kształt np.trójkąta czy księżyca, a następnie pokolorować kredkami, mazakami lub pastelami. Może też nasączyć farbą gąbeczkę i w ten sposób użyć na szablonie. Szablony mogą też służyć jako wielokolorowe puzzle. Maluchowi można też dawać proste polecenia: "podaj mi wszystkie elementy żółte, potem zielone itp.", lub "podaj mi duże niebieskie koło, zielony prostokąt itp.". To dobra okazja do pracy plastycznej ale też nauka kolorów i kształtów czy liczb. Dziecko najlepiej uczy się w aktywnej zabawie.

Ćwiczenia rysowania cyferek czy kreślenia kształtów służą wyrobieniu prawidłowego napięcia mięśniowego ręki piszącej. Doskonalą koncentrację uwagi, rozwijają spostrzegawczość dziecka oraz usprawniają koordynację wzrokowo – ruchową i orientację kierunkową. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń powoduje u dziecka wyrobienie nawyku prawidłowego trzymania przyboru do pisania (lub rysowania) oraz przyjmowania w tym samym czasie odpowiedniej pozycji ciała. 

Szablony stworzone są z myślą o małych dzieciach – mają duże wymiary (pojedyńczy element ma 15cm na 15 cm) , zaokrąglone na obrzeżach, grube na 3 mm. Cyfry zrobione w łagodnych łukach tak aby były wygodne do trzymania w ręce dziecka i bezpieczne. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa atestowanego PMMA, odpornego na uszkodzenia, z certyfikatem dopuszczającym do kontaktu z żywnością. Łatwe do utrzymania w czystości, po skończonej pracy szablon można zmyć ciepłą wodą z płynem do naczyń. 
Komplet zawiera 10 cyferek, oło kaletnicze do spinania szablonów (ułatwia to porządkowanie ich). Zapakowane w ozdobny kartonik z opisem produktu i logo producenta (Kargulek).

Cele:
- zapobieganie trudnościom wczesnoszkolnym w rysowaniu i pisaniu
- wspomaganie osiągania gotowości do nauki pisania
- korygowanie nieprawidłowej techniki pisania i rysowania
- nauka rozróżniania i nazywania kolorów i liczb 
- rozwijanie dominacji ręki (prawidłowa lateralizacja)
- rozwijanie zdolności koordynowania ruchów gałek ocznych z precyzyjnymi ruchami ręki, ciała
- zachęcanie do podejmowania aktywności plastycznej i ćwiczenie wytrwałości w wykonywaniu zadań
- doskonalenie koncentracji uwagi

Projekt powstał we współpracy z logopedą i doradcą metodycznym kształcenia specjalnego oraz pedagogiem wczesnego wspomagania rozwoju małych dzieci. 

Produkt na zamówienie.
Czas realizacji zależny jest od ilości zamówień w danym miesiącu (od 2 do 3 tygodni).

Możliwość wysyłki – kurier Poczty Polskiej (11,00 zł) lub kurier DPD (15,00 zł). Możliwość odbioru osobistego w Białymstoku, w siedzibie firmy. 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony