Teatrzyk cieni. Moje zwierzątka

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 183,00 zł 183.00
ilość szt.

Opis

Teatrzyk Cieni Moje Zwierzątka

Zabawa rodzinna, niezwykły pomysł na spędzenie magicznego wieczoru wspólnie z dzieckiem! Zabawa cieniem jest stara jak świat, łączy pokolenia i wywołuje u dzieci wielkie emocje. W domu robi się nastrój, panuje półmrok, lekkie napięcie i oczekiwanie. Dobrze znane z dzieciństwa zwierzątka ożywają jako cienie na ścianie pokoju naszego dziecka. Pociecha uruchamia swoją wyobraźnie, naśladuje dźwięki zwierząt, tworzy historie oraz dialogi między zwierzątkami. Jest to świetny sposób na odciągnięcie dziecka od tak popularnych obecnie tabletów, bajek i wszelkich "cudów" XXI wieku.

Skład:

Zestaw MOJE ZWIERZĄTKA składa się z kilkunastu elementów, są nimi:
- 9 zwierząt, dobrze znanych dzieciom : pies, kot, mysz, wilk, świnka, owca, ptak, zając i miś
- 3 dodatkowych elementów na kijkach : buda, płot, krzak
- 2 zestawy wierszyków o postaciach z teatrzyku.
-
zasuwana skrzynka z grawerem (wymiary skrzynki: 28,5 x 20,5 x 6 cm)

Teatrzyk jest pięknie wykonany, z dużą starannością,
również w doborze materiałów. Skrzynka jest bukowa, każdy drewniany element zestawu jest specjalnie wyszlifowany i wygładzony, tak by był bezpieczny w użyciu dziecka.
Postacie zamocowane na okrągłych, drewnianych kijkach o średnicy 8 mm, a  wykonane są z tektury introligatorskiej, oklejone profesjonalnym kartonem brokatowym, barwionym w masie.

Dzieci w wieku przedszkolnym potrafią już same tworzyć scenariusze i odgrywać role, natomiast dla młodszych dzieci umieściłam w skrzynce krótkie rymowanki dotyczące zwierzątek występujących w teatrzyku cieni. Wierszyki wydrukowane zostały na bezkwasowym eko-papierze.
Oto przykład:

Świnka

Świnka głośno zachrumkała:
Coś dobrego zjeść bym chciała.
Może chlebek lub ziemniaczki ...
Albo to co jedzą kaczki ?

Postaciami z teatrzyku można się też bawić przy włączonym świetle podobnie jak w przedstawieniu kukiełkowym dziennym. Wystarczy zrobić parawan z prześcieradła lub kocyka. Niebawem dostępna będzie także skrzynia do przedstawień formatu A3 oraz A4.

Kochani rodzice i opiekunowie - warto obdarzać nasze pociechy mądrymi, wspomagającymi rozwój, naturalnymi zabawkami. Wybierajmy zabawki/ pomoce, które aktywizują dzieci i pobudzają ich wyobraźnię, uczą działania kreatywnego, rozwijają emocjonalnie i społecznie. Dzieciństwo szybko mija, ale wspomnienia zostają na całe życie.

Cele zabawy w teatr cieni:

  • Młodsze dzieci – nauka nazw zwierząt oraz wydawanych przez nie odgłosów (naśladownictwo). Pogłębienie wiedzy na temat zwyczajów i upodobań zwierząt.

  • Rozwój wyobraźni: "Zwierzątka mojego dzieciństwa" mają wiele historii do opowiedzenia, przedstawienia. Dzięki takiej formie zabawy rodzic może dowiedzieć się znacznie więcej o dziecku niż pytając go wprost na dany temat.

  • Rozwój umiejętności interpersonalnych. Prowadząc swoje własne przedstawienia teatralne, Twoje dziecko rozwinie umiejętności aktorskie, manualne i kierownicze.

  • Wcielając się w rolę zwierząt dziecko może przećwiczyć trudne sytuacje jakich doświadcza z rówieśnikami. Poprzez stawanie w określonych wyobrażeniowych sytuacjach może np. uwolnić emocje, nauczyć się innych reakcji w danej, problemowej sytuacji, wyrazić swoje zdanie na dany temat pośrednio używając postaci z teatrzyku. Taka forma przydaje się zwłaszcza tym dzieciom które maja trudności w rozpoznawaniu i nazywaniu swoich emocji oraz w relacjach w grupie rówieśniczej.

  • Przyczyna – skutek. Dzięki tej zabawie dziecko może połączyć określone działanie z efektem tego działania oraz wyciągnąć wnioski z sytuacji, tak by spróbować znaleźć inne sposoby zachowania czy realizowania swoich potrzeb.

  • Zabawa bez końca. Teatrzyk to zabawa którą można wykorzystywać wielokrotnie, tworzyć nowe scenariusze, odgrywać z rodzeństwem, rodzicem czy rówieśnikami.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony